Většina z vás jistě už někdy slyšela o jarním detoxu či očistě těla, avšak nejen jaro je ideální doba na pročištění organismu. Pojďme si společně povědět co taková detoxikace organismu vlastně je a proč je dobré s ní začít třeba již dnes.

Co je detoxikace?

Detoxikace znamená v podstatě očistu těla. Tato metoda je využívaná již tisíce let. Cílem detoxikace organismu je pročištění těla a následná úleva od všech škodlivin, kterými je tělo zanesené. Přirozená detoxikace probíhá v těle stále. Toxiny jsou vylučovány prostřednictvím jater, ledvin a střev. S detoxikací těla nám může pomoci řada přípravků, je však důležité vybrat ten správný.

Příčiny nedostatečné detoxikace organismu

Spoustu lidí trápí nedostatečná detoxikace organismu, příčinou je  řada špatných návyků životního stylu.  Zde jsme uvedli ty nejčastější:

  • nedostatek pohybu na čerstvém ovzduší,
  • strava plná nepřirozených chemikálií a škodlivých látek,
  • sedavé zaměstnání,
  • zvýšený stres, nespavost,
  • zvýšená konzumace alkoholu a cigaret

Najděte si ve svém uspěchaném životě čas na detoxikaci, vaše tělo to ocení. Vnější podpora k přirozené detoxikaci je s ohledem na současný životní styl téměř nezbytná. Detoxikace organismu orgány očistí a opět obnovuje přirozené detoxikační procesy, na které bychom nikdy neměli zapomínat.

Proč detoxikovat?

Hlavním důvodem, proč bychom se měli do detoxikace pustit, je úleva přetíženého organismu. Nejen že si detoxikace poradí s toxiny v těle, ale zároveň vás nabije novou energií a vitalitou. Ptáte se, jak poznáte, že vaše tělo detoxikaci potřebuje? Uveďme si pár příznaků:

  • špatné trávení,
  • únava,
  • nepravidelné vyprazdňování,
  • pocity těžkosti,
  • stres.

Jak detoxikovat?

Detoxikace souvisí především se změnou životosprávy, obzvláště pak změnou stravy. Jak při detoxu postupovat správně? Detox nerovná se utrpení. Rozhodně byste neměli trpět hlady nebo pít něco, co vám vyvolává křeče v žaludku. Každý člověk je individuální a u detoxikace tomu není jinak.

Pro lidský organismus je optimální změna životosprávy a celkového životního stylu Ze začátku zkuste jít po malých krůčcích. Jako první začněte do svého jídelníčku přidávat více ovoce a vlákniny. Pokračujte omezením škodlivin, co do těla denně dostáváte. Není to tak těžké, chce to jen pevnou vůli a chuť začít.

Podpořte detoxikaci

Podpořte detoxikaci i vhodným doplňkem stravy, který by měl být výhradně z kvalitních bylin, jako je například pýr plazivý, kopřiva dvoudomá, bříza, svízel syřišťový a další.

Mezi takové doplňky patří náš první produkt z řady “Strom života” nazvaný INETHAN, který napomáhá našemu tělu k očistě organismu a detoxikaci. V jazyce kmene Zulu znamená Čistý.

Produkt je složen pouze z bylin, které jsou sestaveny tak, aby napomáhaly našemu organismu v očistě od toxinů. Cílem detoxikace organismu je pročištění těla, úleva od všech škodlivin, pročištění jednotlivých orgánů jako jsou játra, ledviny a střeva. Podporuje samo-ozdravné procesy našeho organismu. Napomáhá harmonizaci celého organismu, jednotlivých energetických center a zvyšuje energii v lidském těle.

Dále jsou oblíbené například detoxikační čaje. Doplňky stravy z přírodních výtažků seženete ve formě kapek, tablet, prášků nebo nápojů. Mezi oblíbené přípravky patří Chlorella nebo Spirulina.

Antioxidanty

Do svého detoxikačního jídelníčku zařaďte také antioxidanty. Bohatým zdrojem antioxidantů jsou vitamin C, vitamin E, beta-karoten a selen v ovoci a zelenině a také flavonoidy, které jsou obsaženy například v lesních plodech, červené paprice, dýni a mrkvi. Dalšími antioxidanty jsou například zelený ječmen, který obsahuje vitamín A,C a E, zelený či černý čaj a další.

Co dále konzumovat?

Během doby, kterou si vyhradíte na detoxikaci, zvyšte příjem vlákniny. Vláknina totiž čistí obsah našich střev. Najdeme ji především v ovoci a zelenině. Připravte si proto z ovoce a zeleniny například chutné smoothie. Pijte čistou vodu či bylinné čaje.

Určitě se vyhněte konzumaci škodlivých potravin, jako jsou například jídla z fastfoodů, dále průmyslově zpracované a nezdravé potraviny. Předejít tomu můžete tím, že si jídlo na celý den připravíte dopředu do vlastních svačinových a obědových boxů, zejména na hektičtější dny.

Detoxikace organismu je komplexní záležitost a neměli bychom jí brát na lehkou váhu. Základem je zdravá životospráva, vyvarování se škodlivým potravinám a dodržovat pitný režim, ať už ve formě čisté vody, či bylinných čajů. Avšak nic by se nemělo přehánět. V komplexní detoxikaci vašeho organismu vám pomůže náš Inethan, se kterým máte jistotu, že jdete tím správným směrem k vašemu zdraví.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Nejnovější články

Rozhovor pro EPOCHÁLNÍSVĚT.CZ s Bohuslavem Větrovským

Se zakladatelem společnosti NATURAMEDICIN SE vyšel rozhovor v epochalnisvet.cz.

Vliv životního prostředí na lidský organismus

Lidé jsou úzce napojeni na prostředí, ve kterém žijí. Prostředí na ně působí a účinkuje…

Biologicky aktivní doplňky stravy

Co znamená spojení „biologicky aktivní doplňky stravy“? Vše Vám vysvětlí tento článek.

Jak na přírodní posílení imunity

O posílení své imunity by se měl snažit každý z nás. Máme pro vás různé…