Často kladené otázky

Jako doplňky stravy se označují přípravky, které vypadají podobně jako léčivé přípravky (prodávají se v lékárnách i mimo ně), ale jsou zvláštní kategorií potravin.

Účinné složky doplňků stravy obsahují vitamíny, minerály a další látky. Doplňky stravy mají dodat organismu živiny, které potřebuje, ale nezískává je v dostatečné míře v běžné stravě, nebo jiné látky, které podle výrobců přípravku mají příznivý účinek na zdravotní stav.

Definice ze zákona

Doplněk stravy je potravina, jejímž účelem je doplňovat běžnou stravu a která je koncentrovaným zdrojem vitaminů a minerálních látek nebo dalších látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem, obsažených v potravině samostatně nebo v kombinaci, určená k přímé spotřebě v malých odměřených množstvích

Legislativa

  1. Vyhláška Ministerstva zdravotnictví č. 225/2008 Sb., kterou se stanoví požadavky na doplňky stravy a obohacování potravin
  2. Zákon č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích
  3. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin.

Uvádění doplňků stravy na trh

Výrobce doplňku stravy má notifikační povinnost, tj. před uvedením výrobku na trh musí podat oznámení na Ministerstvo zemědělství. V oznámení se uvede text označení výrobku povinnými informacemi.

Proč užívat doplňky stravy

Výzkumy ukazují, že stárnutím organismu se snižuje schopnost využívat a produkovat obranné látky, a vhodnými doplňky stravy lze stravu zpestřit a dodat tělu potřebné vitamíny, minerály a jiné stopové prvky. Tím napomoci zvýšit odolnost organismu proti negativním vnějším vlivům.

Ano, naše doplňky stravy jsou bezpečné a prošli schvalovacím procesem, který vyžadují zákony České republiky a Evropské Unie.

Protože naše doplňky stravy jsou na 90 dnů, což jsou tři kalendářní měsíce. Zvolili jsme 90 dnů proto, že naše bylinky napomáhají našemu tělu a aby správně fungovali. Více zjistíte v článku Strom života.

Naše doplňky stravy jsou jedinečné svým složením, které je postaveno tak, aby bylo pro naše tělo vyvážené a splňovalo veškeré zákonné normy stanovené státem a Evropskou unií.

Současně jsme dbali, aby byli maximálně vyvážené z hlediska přírodní medicíny a různých směrů a chápání přírodní medicíny.

Když si chcete nakoupit naše doplňky stravy, prostě a jednoduše vyplníte pár informací, a nakoupíte.

Když si chcete jen nakoupit, nemusíte se stát členem klubu.

Jednoduše řečeno, u léčivého přípravku jsou prokázané léčivé účinky na daný zdravotní problém, u doplňku stravy nikoliv. Doplňky stravy mohou mít na zdravotní stav příznivý vliv, nejsou však určeny k léčbě nemocí.

Pokud máte specifický dotaz, obraťte se prosím emailem na naše zákaznické oddělení. Rádi vám odpovíme a poradíme.

Většina doplňků stravy je určena k dlouhodobému užívání. Protože jsou obvykle vyrobeny z přírodních produktů, nemívají téměř žádné vedlejší účinky. Přípravek se používá z preventivních důvodů. Tomu by mělo také odpovídat dávkování, které je u většiny přípravků stanoveno na obalu doplňku stravy.

Nejlépe vodou. V žádném případě nezapíjejte doplňky stravy alkoholem. U léků toto pravidlo platí dvojnásob.